2w1 czyli nowe oblicze gier do nauki angielskich czasów

Mam nadzieję, że w ferworze świątecznych przygotowań i rozliczeń końcowo rocznych (zarówno zawodowych jak i tych osobistych), nie umknął Wam fakt pojawienia się w naszym sklepie rozszerzonych wersji planszówek do nauki angielskich czasów. Dla wszystkich, którzy są ciekawi nowych gier, kilka słów na temat.

Jakieś różnice?  Owszem. Zmiany wyłącznie na lepsze.

TIME MACHINE

Postaraliśmy się o wspólny mianownik dla wszystkich gier.  Wspólna nazwa – TIME MACHINE – nie pozostawia wiele do wyjaśniania. Po prostu podróżujemy w czasie. Tak właściwie nie tyle podróżujemy, co odkrywamy angielskie czasy, ale przecież każda podróż, to nowe odkrycia :).

 

Przyjrzyjcie się również tym przystojniakom , którzy uśmiechają się do Was z nowych pudełek. Moim ulubieńcem jest rycerz z „TIME MACHINE travel between Present Perfect and Past Simple”, a Twoim?

 

 

 

 

 

 

Karty CHALLENGE

Oprócz znanej już gry planszowej, dzięki której możemy podczas przyjemnej rywalizacji poćwiczyć angielskie czasy 

(krótkie przypomnienie wersji podstawowej gry : poruszamy się po planszy zgodnie z kierunkiem gry. Po zatrzymaniu się na polu gry decydujemy, w jakim czasie zbudujemy zdanie. Pomagają nam w tym słowa charakterystyczne dla danego czasu, wydrukowane na planszy kolorową czcionką. Żeby nie było tak łatwo, w zależności od koloru tego słowa, układamy zdanie twierdzące, przeczenie lub pytanie)

 

 

, w pudełkach pojawiły się karty CHALLENGE. Kart CHALLENGE używamy wtedy, gdy nie uda nam się określić prawidłowo czasu, w którym powinniśmy ułożyć zdanie. O tym jaki rodzaj wyzwania nas czeka decyduje rzut kostką (nieparzysta liczba oczek na kostce – odpowiedź na pytanie quizowe, parzysta zadanie specjalne). Każda gra ma inny zestaw zadań

Tytułowe 2w1

A teraz to co jest najlepsze w reedycji czasówek. Jak wspomniałam wcześniej, nowością w grach są kary CHALLENGE. Tytułowe 2w1 oznacza, że kart możemy używać niezależnie od gry planszowej. Mamy więc dwie gry w jednym pudełku. Jeżeli chcemy zabrać angielską grę na wycieczkę, w podróż czy na wspólne spotkanie z przyjaciółmi, wystarczy tylko włożyć karty w kopertę lub spiąć gumką, włożyć do torebki, plecaka lub po prostu kieszeni i cieszyć się zabawą językiem angielskim w każdym miejscu i czasie.

Informacja dla wszystkich, którzy mają już gry do nauki angielskich czasów i chcieliby uzupełnić swoje zasoby kartami CHALLENGE.

Już wkrótce wszystkie komplety kart będą dostępne w naszej ofercie. Śledźcie nas na FB i Instagramie :).

 

Ania

Napisz coś

Your email address will not be published.