Wiele lat temu, kiedy dopiero zaczynałam swoją przygodę z językiem angielskim, trafiłam na niesamowitego nauczyciela. Przez dwa lata nauki w szkole średniej uczył mnie sympatyczny Amerykanin, Brian, który nie znał ani jednego słowa po polsku. 20 lat temu nie należało to do standardów nauczania. Na … Czytaj »

Czy pamiętacie jeszcze proponowane przeze mnie  8 sposobów na grę ANIMALS? (TUTAJ: http://regipio.com/reg/?p=2445) Tym razem kolejna gra i pomysły na jej wykorzystanie w grupie średnio zaawansowanej. Kilka słów o samej grze. Opakowanie jest bardzo pojemne zawiera bowiem ponad 270 elementów, które możemy wykorzystywać w różnoraki … Czytaj »

Buszując po internecie natknęłam się na artykuł, w którym autorka przedstawiła swój niezbędnik wakacyjny. Znalazły się tam okulary przeciwsłoneczne, japonki, torba plażowa, krem do opalania, mapy, kosmetyki w wersji mini oraz „coś” na głowę. A co zrobić, jeżeli na wakacje wybieramy się z dzieckiem (konieczność … Czytaj »

W dzisiejszych czasach coraz częściej kładziemy nacisk na wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji dzieci i młodzieży. Jest to po prostu modne i sami chętnie przygotowujemy liczne karty pracy dla naszych podopiecznych. Na pewno nie raz zdarzyło Ci się przygotować takie właśnie materiały. Problem zaczyna się … Czytaj »

Jednym z trudniejszych zadań, z którym musi się zmagać lektor języka obcego, jest zmotywowanie ucznia do mówienia. Gry i zabawy to doskonały sposób na sprowokowanie uczniów do spontanicznego mówienia i kreatywnego budowania wypowiedzi. Chęć rywalizacji i możliwość wygrania nie jest tu bez znaczenia. Kto nie … Czytaj »

An introduction to my method for teaching reading specially to dyslexic readers By Daniella De Winter Reading Therapist   Language development, especially in a second language, depends, mostly, on the ability to read. Reading is a goal in itself but, more importantly, it is a … Czytaj »