Angielski niezbędnik wakacyjny

Buszując po internecie natknęłam się na artykuł, w którym autorka przedstawiła swój niezbędnik wakacyjny. Znalazły się tam okulary przeciwsłoneczne, japonki, torba plażowa, krem do opalania, mapy, kosmetyki w wersji mini oraz “coś” na głowę.

A co zrobić, jeżeli na wakacje wybieramy się z dzieckiem (konieczność zapewnienia atrakcji, tak by dziecko nie zamęczyło nas ciągłym “nudzę się”), za granicę i do tego złożyliśmy sobie solenną obietnicę, że tym razem nie przeleżymy całego urlopu na plaży, ale trochę podszlifujemy swój angielski. Proponuję mój osobisty angielski niezbędnik wakacyjny.

 

Kreskówki w oryginalnej wersji językowej (propozycja dla najmłodszych)

Znając gusta swoich pociech z łatwością znajdziemy w internecie ulubione bajki w anglojęzycznej wersji językowej. Bajki dla najmłodszych opierają się głównie na przekazie wizualnym, dialogi zazwyczaj są proste i czytelne. Zdziwicie się jak dużo słówek dziecko jest w stanie poznać “przy okazji”. Bajek szukajcie na YouTube, www.ororo.tv (np.: dwa sezony “Świnki Peppy :)).

 

Gra Owijaj w Bawełnę (Beat About the Bush)

W skład gry wchodzi 200 dwustronnych kart z hasłami w języku angielskim, które trzeba opisać w taki sposób, żeby inni gracze je odgadli. Świetnie sprawdza się w podróży. Ja przetestowałam zawody drużynowe “tylne siedzenie” vs “kierowca i pasażer z przodu”. Ponieważ dość swobodnie potraktowaliśmy liczenie zdobytych punktów, do tej pory nie wiemy kto wygrał :). Kartami możemy również bawić się w pojedynkę. Jeżeli zasłonimy hasło przewodnie i przeczytamy trzy słowa kojarzące się z hasłem, możemy na ich podstawie spróbować zgadnąć “co to jest?”. Rewelacyjny sposób na powtórzenie słownictwa !!

 

Audiobooki

Oprócz tradycyjnych wydawnictw (pełen tekst książki czytany przez lektora) na rynku dostępne są również propozycje anglojęzycznych audiobooków, które można dopasować do poziomu znajomości języka. Uproszczone wersje nie są tak przytłaczające szczególnie dla osób, które dopiero się uczą.

 

Podróżuj z Angielskim (Travel with English)

 

 

Świetna gra familijna. Do tego plansza przedstawia autentyczną mapę Londynu, a przecież bez mapy w wakacje ani rusz. W trakcie rozgrywki nie tylko musimy wykazać się myśleniem strategicznym, ale również szlifujemy swój codzienny angielski. Polecam!

 

Specjalna składanka muzyczna

Jeżeli lubicie śpiewać w samochodzie, to ta propozycja na pewno wam się spodoba. Przygotujcie specjalną składankę utworów wraz z wydrukowanymi teksami. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych (śpiewamy oryginalny tekst, a nie to co nam się wydaje) mamy do czynienia również z walorami edukacyjnymi. Poznane w ten sposób zwroty i słówka pozostają w pamięci na długo.

Travel gra typu memory game

Przede wszystkim gra zajmuje bardzo mało miejsca (nieduże pudełko, które zmieści się w prawie każdej damskiej torebce lub dziecinnym plecaczku). Z grą mamy okazję poznać lub przypomnieć sobie 36 słówek kojarzących się nam z podróżowaniem np.: namiot, pensjonat czy przygoda. Świetna alternatywa na zabicie czasu, jeżeli pogoda nam nie sprzyja 🙂

Angielski Wachlarz

A na koniec coś, czego nie może zabraknąć w Twoim bagażu podręcznym – angielski w pigułce. Produkt typu  “3w1”. Pytacie dlaczego “3w1” skoro wachlarz jest dwustronny? Po pierwsze gramatyka, po drugie mini rozmówki polsko-angielskie i wreszcie po trzecie, jak jest za gorąco rewelacyjnie sprawdza się jako wachlarz :).

Udanych wakacji z angielskim

Ania

foto:Pixabay

Napisz coś

Your email address will not be published.