Opinie o grach REGIPIO:

W trakcie zajęć prowadzonych w mojej szkole korzystam z kilku pomocy naukowych firmy REGIPIO. Osobiście uważam, że "Wachlarz Angielski" to absolutny must have! Jest bardzo poręczny i przydatny zarówno w szkole, jak i w podróży służbowej lub prywatnej. Zawiera większość zagadnień gramatycznych, które są niezbędne do poprawnego porozumiewania się. Są opisane w bardzo przejrzysty sposób i zawierają praktyczne przykłady. Natomiast z drugiej strony zebrane i pogrupowane są wyrażenia typu everyday English, które łatwo można zapamiętać i bez stresu użyć w realnych sytuacjach, np. na lotnisku, w hotelu, w sklepie, itd.

Gry planszowe zestawiające dwa czasy gramatyczne teraźniejsze, przeszłe lub przyszłe w bardzo atrakcyjny sposób urozmaicają zajęcia skupiające się na mniej lubianym aspekcie języka angielskiego, jakim są czasy. Poprzez kolorowe obrazki uczniowie zapamiętują czasowniki, a poprzez wyrażenia czasowe napisane na planszach zapamiętują, kiedy należy użyć czasu np. Present Simple a kiedy Present Continuous. W trakcie gry zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mają niezły ubaw.

Gra planszowa Podróżuj z Angielskim to zdecydowanie mój faworyt. Jest to bardzo zaawansowana gra, która skupia się na wielu aspektach językowych: gramatyce, słownictwie, wyrażeniach i scenkach z życia wziętych. Kiedy gramy z uczniami w tą grę, zawsze żałują, że zajęcia trwają tak krótko. W bardzo ciekawej i zabawnej atmosferze poznajemy nowy materiał, ćwiczymy ten wcześniej już poznany, szlifujemy wymowę oraz uczymy się zadawać pytania i odpowiadać na nie, jakbyśmy naprawdę spacerowali po ulicach Londynu. Gra jest bardzo ładnie wydana, mapa Londynu zawiera najważniejsze miejsca The City. To właśnie ta gra zmotywowała mnie i moich uczniów do zorganizowania wycieczki do Londynu w realnym świecie – już nie możemy doczekać się ferii zimowych 2016 i naszego wyjazdu!

English Wanted
Alicja Płoczyniak-Puszka 

ul. Polankowa 11
05-120 Legionowo
Polska

© Language Learning Games | ESL Learning | REGIPIO 2022
Wykonanie: Solmedia.pl

Ta strona używa plików cookie