Zadzwoń do nas: 724-347-020
YouTube
Instagram
Facebook
Twitter
LInkedIn
Sklep
Szkoła Szkoła językowa
REGIPIO

Prawdziwą sztuką pamięci jest sztuka uwagi.

Samuel Johnson

The true art of memory is the art of attention.

Samuel Johnson

Badania psychologiczne dowiodły, że problem z koncentracją nie dotyczy obecnie wyłącznie osób z dysfunkcjami, ale stanowi globalny problem współczesnego społeczeństwa. Technologia, ruchome obrazy, napływające gigabajty informacji sprawiają, że trudno skupić się na jednej czynności dłużej niż przez kilkanaście minut. Tradycyjne metody zapamiętywania, czyli „wkuwania” słówek, liczb czy zwrotów przestały się sprawdzać .

Konieczne było znalezienie alternatywnego sposobu na pobudzenie pamięci. Pomysł na gry pamięciowe, które wykorzystują naturalne działanie mózgu (połączenie emocji - jądro migdałowe i zapamiętywania - hipocamp) przyniósł nieoczekiwanie pozytywne rezultaty, a swobodna atmosfera dobrej zabawy sprawiła, że zapamiętywanie słów stało się mimowolne.

 • Pakiet MemoRace Games

  A1-A2

  Wiek: 10+

  Liczba graczy: 1-10

  Gra pamięciowa jest jednym z najlepszych sposobów nauki koncentracji i ćwiczenia pamięci. MemoRace Game spełnia dodatkowo istotne zadanie: uczy angielskich słówek mimowolnie. Gracze pochłonięci są głównie poszukiwaniem par obrazów. Angielskie słówka po prostu same wchodzą do głowy!

  ZAWARTOŚĆ: Zawartość: 72 kartoniki z 36 angielskimi słowami, Kod QR z dostępem do platformy językowej, instrukcja.

  Instrukcja

Ta strona używa plików cookie