Czy pamiętacie jeszcze proponowane przeze mnie  8 sposobów na grę ANIMALS?

https://regipio.com/en/regipio-inspirations/8-ways-to-play-the-memory-game-animals

Kilka słów o samej grze. Opakowanie jest bardzo pojemne zawiera bowiem ponad 270 elementów, które możemy wykorzystywać w różnoraki sposób. Dołączona do opakowania instrukcja zawiera 7 propozycji gier o różnym stopniu trudności skierowanych głównie do młodszych uczniów - sugerowany wiek graczy 4-8 lat.

Szkoda byłoby jednak zmarnować tak fantastyczny potencjał. Jak więc wykorzystać grę na zajęciach dla nieco starszych uczniów? Wystarczy nieco zmodyfikować zasady :).

 

SPOSÓB 1

Master Chef

Kto z nas nie oglądał tego popularnego programu telewizyjnego, w którym uczestnicy popisują się swoimi umiejętnościami kulinarnymi? Chyba nikt. Jedną z moich ulubionych konkurencji jest ta, gdzie uczestnicy dostają zestaw produktów niekoniecznie do siebie pasujących i muszą wyczarować coś oryginalnego, pięknego i przede wszystkim smacznego. Zaproponujmy więc naszym uczniom właśnie zabawę w kucharzy. Każdy uczestnik zajęć losuje z woreczka kartoniki z obrazkami lub nazwami jedzenia. Następnie krok po kroku musi opisać czynności, dzięki którym powstanie przepyszne danie. W zabawie możemy wykorzystać talerzyki i obrazki. Ćwiczymy przede wszystkim budowanie złożonych wypowiedzi, ale również przypominamy i poznajemy słownictwo niezbędne w codziennym życiu.

SPOSÓB 2

Chodzący Słownik - pomysł do wykorzystania również jako praca domowa

W woreczku pozostawiamy wyłącznie kartoniki z nazwami. Każdy uczeń losuje kartonik ze słówkiem (jeżeli słowo jest krótkie np.: ham, konieczne jest dolosowanie kolejnego kartonika - liter w słowach nie może być zbyt mało). Następnie każda osoba ma za zadanie ułożenie jak największej ilości słów z liter wylosowanych słów mp.:

CORNFLAKES => CORN, FLAKE, LAKE, CAN, FAN, SALE, FALSE itd.

SPOSÓB 3

Kolekcjoner

Na stole rozkładamy wszystkie kartoniki z obrazkami (w wersji o niższym stopniu trudności proponuję wykorzystanie kartoników z tekstem). Wszystkim uczestnikom zajęć rozdajemy plansze MENU. Zadaniem każdego gracza jest jak najszybsze zapełnienie swojej karty MENU kartonikami. Jak to zrobić? Wystarczy poprawnie przeliterować nazwę z wybranego obrazka :). Osobiście nie znam osoby, która lubiłaby ćwiczenia z angielskiego literowania, a niestety bez ćwiczeń trudno osiągnąć biegłość. Element zabawy i rywalizacji na pewno pozytywnie urozmaici nudne powtarzanie.

 

SPOSÓB 4

Mój wczorajszy dzień.

Wykorzystując kartoniki z obrazkami proponujemy uczestnikom zajęć pracę w parach - krótkie dialogi opisujące dzień poprzedni. Gracze losują po 5-7 kartoników i starają się wykorzystać wszystkie nazwy w rozmowie. Można również dialog ukierunkować na dzień następny, tzn. pytania i odpowiedzi będą dotyczyły planów na kolejny dzień.

Ania

Foto: Pixabay

 

Let's Eat in English

Buy now
Czytaj więcej...

About Let's eat in English

Foreign language learning gamified! Learn to win. Play to learn highly useful words and phrases in English. Let’s eat in English will help children learn lots of highly useful words and phrases that have to do with preparing, ordering, and eating the things they like the most.

Gallery

ul. Polankowa 11
05-120 Legionowo
Polska

© Language Learning Games | ESL Learning | REGIPIO 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

Ta strona używa plików cookie