Zadzwoń do nas: 724-347-020
YouTube
Instagram
Facebook
Twitter
LInkedIn
Sklep
Szkoła Szkoła językowa
REGIPIO

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wiele możliwości kryją w sobie gry planszowe i czy zawsze trzeba ściśle trzymać się dołączonej instrukcji? Otóż z moich obserwacji wynika, że instrukcja to nie wszystko. Dziś chciałabym pokazać jak możemy wykorzystać grę pamięciową ANIMALS od REGIPIO. Startujemy

 

SPOSÓB 1 - Klasyczny

Klasyczna pamięciówka zgodna z załączona instrukcją, w końcu od czegoś trzeba zacząć ;0. Wszystkie kartoniki rozkładam rewersem do góry. Następnie odwracamy dwa kartoniki próbując odnaleźć jednakową parę. Nazwy zwierząt na obrazkach mówimy na głos. Wygrywa ta osoba, której uda się skompletować największą liczbę par.

SPOSÓB 2 – Pytania i odpowiedzi

Karty z obrazkami układamy na stole rewersem do góry. Następnie jeden z graczy losuje kartonik i sprawdza, co na nim widnieje. Zadaniem pozostałych graczy jest odgadnięcie co widnieje na wylosowanym wcześniej obrazku. Gracze po kolei zadają pytania umożliwiające odgadnięcie. Osoba, która powie prawidłową nazwę otrzymuje wcześniej wylosowany kartonik. Losuje kolejne zwierzę i odpowiada na pytania pozostałych graczy.

SPOSÓB 3 – Co to takiego?

Rozgrywkę należy przeprowadzić w parach. Potrzebny będzie również stoper. Każda runda trwa 3 minuty. W trakcie jej trwania jeden z zawodników losuje kartonik z obrazkiem zwierzęcia i opisuje w taki sposób, żeby drugi gracz odgadł jakie to zwierzę. Po zakończeniu rundy gracze zamieniają się miejscami. Wygrywa ta osoba, która prawidłowo odgadnie większą liczbę zwierząt.

 

 

SPOSÓB  4 – Cyrkowe Szaleństwo

Celem gry jest opanowanie użycia czasowników : CAN, FLY, WALK, SING, …i innych. Wykładamy na stół kartoniki z gry MEMORY GAME Animals na stół rewersem do góry. Każdy uczestnik zabawy losuje pięć kartoników i kładzie je przed sobą. Następnie każdy gracz po kolei wciela się w rolę konferansjera cyrkowego. Opisuje zwierzę i czynność, którą wykonuje np.: „It is the crocodile John. He can walk the rope and count to twenty.”Na koniec zabawy gracze wybierają mistrza sztuki cyrkowej – zwierzę, które posiada najdziwniejsze umiejętności.

SPOSÓB 5 – W ZOO

Każdy uczestnik zabawy losuje 6 kartoników z memory game ANIMALS. Ważne, żeby wylosowane zwierzęta się nie powtarzały. Wyobrażamy sobie, że jesteśmy opiekunami w ZOO. Właśnie nadeszła pora karmienia. Zadaniem graczy jest podanie przynajmniej dwóch rzeczy, które smakowałyby wylosowanym zwierzętom: „My turtle likes to eat grapes”

SPOSÓB 6 – Spelling

Gracze kolejno losują kartoniki ze zwierzętami i literują ich nazwy. Jeżeli uda się wykonać zadanie poprawnie, zachowują kartonik. W przypadku błędnej odpowiedzi, kartonik wraca na stół. Wygrywa osoba, która uzbiera najwięcej zwierząt.

SPOSÓB 7 – Krzyżówka

Przed rozpoczęciem zajęć przygotowujemy krzyżówkę zawierającą nazwy zwierząt. Zamiast definicji rozdajemy kartoniki z obrazkami. Przykładowa krzyżówka poniżej J.

SPOSÓB 8 – Zabawa w chowanego

Przed rozpoczęciem zajęć chowamy w sali kartoniki z gry ANIMALS (niektóre możemy rozsypać na podłodze). Dzieci szukają kartoników – poszukiwaczom dajemy kilka minut na zebranie obrazków. Następnie dzieci siadają w kole i wykładają przed sobą zebranie kartoniki. Następnie starają się dopasować pary, prosząc innych graczy o wymianę: Can I have + słówko, please?

 

 

Memory Game

Buy now
Czytaj więcej...

About Memory Game

Age: 10+ Number of players: 1-10 Memory game is one of the best methods to improve concentration and exercise your memory skills. On top of that, Memory game has one more crucial benefit: you actually learn English words without noticing it. The game is a lot of fun and helps you memorise new words in a quick and enjoyable way. During the game, players get really absorbed in finding pairs that match and raising their scores.

Gallery

Ta strona używa plików cookie