Zadzwoń do nas: 724-347-020
YouTube
Instagram
Facebook
Twitter
LInkedIn
Sklep
Szkoła Szkoła językowa
REGIPIO

Wiele lat temu, kiedy dopiero zaczynałam swoją przygodę z językiem angielskim, trafiłam na niesamowitego nauczyciela. Przez dwa lata nauki w szkole średniej uczył mnie sympatyczny Amerykanin, Brian, który nie znał ani jednego słowa po polsku. 20 lat temu nie należało to do standardów nauczania. Na pierwszych zajęciach powiedział nam, że najważniejsza jest komunikacja. Przede wszystkim musimy poznać jak najwięcej słów, bo bez nich się nie dogadamy. Zasady gramatyczne są bardzo ważne, ale nie znając słówek gramatyka i tak nam nie pomoże.

W dzisiejszym wpisie chciałabym podsunąć wam kilka pomysłów jak wykorzystać wszystkie zmysły do nauki słówek. Każdy człowiek jest inny. Nieobce są nam określenia “wzrokowiec”, “słuchowiec” czy “kinestetyk”. Próbujcie, aż znajdziecie swój sposób. Kochani nauczyciele, wypróbujcie różne sposoby z uczniami – w końcu wszystkim nam zależy na jak najlepszym efekcie.

Pisanie

gry angielskie

Nowe słówka zapisuj na karteczkach. Dobrze, jeżeli nie będą to wyłącznie słówka wyrwane z kontekstu. Próbuj uczyć się całych zwrotów. Młodszym dzieciom czasami pomaga kilkukrotne napisanie jednego słówka w zeszycie. Osobiście nie przepadam za tym sposobem, ale niektórym pomaga.

Codzienne czynności takie jak lista zakupów, sms-y do kolegów czy zadania do wykonania pisz po angielsku. Zwroty “codziennego użytku” wejdą Ci w krew i staną się dla Ciebie naturalne.

Napisz opowiadanie i sprawdź je np.: korzystając ze strony http://lang-8.com/

Platforma lang-8 skupia osoby uczące się różnych języków. Twój wpis zostanie przeczytany i poprawiony przez osobę anglojęzyczną. Ty również możesz sprawdzić czyjś tekst napisany po polsku. Korzystaj i pomagaj innym

Słuchanie

gry angielskie

Według mnie najprzyjemniejszy sposób nauki. Oglądaj filmy w oryginalnej wersji językowej lub słuchaj muzyki. Warto zajrzeć również na kanały tematyczne YouTube takie jak np.: Ted-Ed, BBC Learning English, Real English lub VOA (Voice of America) Learning English.

Czytanie

Czytaj i tłumacz słówka, których nie rozumiesz. Rób to z rozsądkiem. Jeżeli w tekście jest dużo słów, których nie znasz wybierz te, które są według Ciebie najbardziej przydatne lub ciekawe

Dobierz poziom trudności tekstu do swoich możliwości. Na polskim rynku jest wiele książek anglojęzycznych dostosowanych do konkretnego poziomu językowego. Wybierz tekst odpowiedni dla siebie, tak, żeby czytanie było nie tylko nauką, ale również przyjemnością.

Mówienie

Nauka słownictwa przez mówienie jest chyba najtrudniejsza, ale niezmiernie ważna. Często uczymy się słówek “w myślach” nie wypowiadając ich głośno. Oglądając filmy w internecie masz możliwość zatrzymania filmu w dowolnym momencie. Wykorzystaj to i powtarzaj frazy, które usłyszysz.

Nagrywaj na dyktafon krótkie monologi, może to być forma pamiętnika. Poproś swojego nauczyciela o przesłuchane nagrania i skorygowanie błędów. Ławiej będzie Ci mówić, jeżeli nie będziesz miał widowni. A jak już poczujesz się swobodnie, nawiązanie rozmowy po angielsku będzie bardzo proste.

Trzymam kciuki za wszystkich uczących się języka angielskiego. Próbujcie różnych sposobów nauki i znajdźcie ten najlepszy dla Was.

Ania

foto:Pixabay

Inspiracje Regipio

 • gry do nauki

  Jak powtarzać nowe słówka

   

  Nauka języka angielskiego w edukacji przedszkolnej jest bardzo wymagającym zadaniem.

  Dzieci w wieku od 3 do 6 lat są specyficzną grupą odbiorców. Wprowadzanie nowego słownictwa, jak i powtarzanie tego już poznanego nie może zawsze odbywać się w ten sam

  ...

  Czytaj więcej...
 • gry do nauki

  4 SPOSOBY NA LET'S EAT IN ENGLISH

  Czy pamiętacie jeszcze proponowane przeze mnie  8 sposobów na grę ANIMALS?

  https://regipio.com/en/regipio-inspirations/8-ways-to-play-the-memory-game-animals

  Kilka słów o samej grze. Opakowanie jest bardzo pojemne zawiera bowiem ponad 270 elementów, które możemy wykorzystywać w różnoraki sposób. Dołączona do

  ...

  Czytaj więcej...
 • gry do nauki

  8 SPOSOBÓW NA MEMORY GAME ANIMALS

  Czy zastanawialiście się kiedyś jak wiele możliwości kryją w sobie gry planszowe i czy zawsze trzeba ściśle trzymać się dołączonej instrukcji? Otóż z moich obserwacji wynika, że instrukcja to nie wszystko. Dziś chciałabym pokazać jak możemy

  ...

  Czytaj więcej...

Ta strona używa plików cookie