Zadzwoń do nas: 724-347-020
YouTube
LinkedIn
Facebook
Sklep
Szkoła Szkoła językowa
REGIPIO

Jak nauczyć się zadawać pytania po angielsku? Najłatwiej przez powtarzanie i ćwiczenie. A jak to zrobić z przyjemnością? Oczywiście grając w gry :). Czy zastanawialiście się kiedyś ile pytań zadajemy? W dzieciństwie jest to nawet 200 pytań dziennie. Jak już trochę podrośniemy, nasza ciekawość i chęć poznawania świata nieco maleje, ale i tak przeciętnie zadajemy około 100 pytań. Zdziwieni? Ja tak.

W języku polskim możemy zadać pytanie choćby zmieniając intonację zdania. W języku angielskim nie jest to już takie proste. Trzeba pamiętać o odpowiednim szyku, słowach pytających, a do tego każdy czas rządzi się określonymi zasadami. I jak to wszystko ogarnąć?W dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić grę wspierające naukę zadawania pytań w języku angielskim – towarzyską grę karcianą ASK! DON’T STRAY!.

Gra ASK! DON’T STRAY! jest odpowiednia właściwie na każdym etapie nauki języka angielskiego. Umożliwiają to między innymi dwustronne karty. Młodsze dzieci korzystają ze strony z rysunkiem postaci, gracze bardziej zaawansowani korzystają ze strony z tekstem. Celem gry jest skompletowanie kart z postaciami z jednej kategorii zawodowej. Przed rozpoczęciem rozgrywki losujemy lub wybieramy jedną z kategorii, w której będziemy zadawali pytania. Młodsze dzieci mogą zadawać pytania o wygląd, wiek lub narodowość postaci, starsi o codzienne aktywności, życiowe doświadczenia lub plany na przyszłość.

 

Ask! don't stray!

Buy now
Czytaj więcej...

About Ask! Don't Stray!

Questioning is the key to knowledge and people’s hearts, however sometimes it’s so hard to find a right and proper question, particularly for English learners. Want to ask questions in English out of a hat? No more doubts and hesitation how to start? The game ASK don’t STRAY is a great play with asking and answering in a race for a prize! Your aim: picking up a collection of your characters. The game for friends, family or students

Galeria

Inspiracje Regipio

 • gry językowe angielski

  Prawa autorskie a praca w szkole

  W dzisiejszych czasach coraz częściej kładziemy nacisk na wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji dzieci i młodzieży. Jest to po prostu modne i sami chętnie przygotowujemy liczne karty pracy dla naszych podopiecznych.
  Na pewno nie raz zdarzyło

  ...

  Czytaj więcej...
 • gry angielskie

  Jak wykorzystać swoje zmysły do nauki słówek

  Wiele lat temu, kiedy dopiero zaczynałam swoją przygodę z językiem angielskim, trafiłam na niesamowitego nauczyciela. Przez dwa lata nauki w szkole średniej uczył mnie sympatyczny Amerykanin, Brian, który nie znał ani jednego słowa po polsku. 20 lat

  ...

  Czytaj więcej...
 • gry językowe

  Podręczny pomocnik do nauki języka angielskiego

  Z czym kojarzy się firma REGIPIO? Oczywiście z grami do nauki języka angielskiego. Nie każdy jednak wie, że mamy w ofercie również ANGIELSKI WACHLARZ – podręczny pomocnik do nauki języka angielskiego.

  Jeżeli szukaliście kiedykolwiek odpowiedniej pozycji,

  ...

  Czytaj więcej...

Ta strona używa plików cookie