Zadzwoń do nas: 724-347-020
YouTube
LinkedIn
Facebook
Sklep
Szkoła Szkoła językowa
REGIPIO

Jak nauczyć się zadawać pytania po angielsku? Najłatwiej przez powtarzanie i ćwiczenie. A jak to zrobić z przyjemnością? Oczywiście grając w gry :). Czy zastanawialiście się kiedyś ile pytań zadajemy? W dzieciństwie jest to nawet 200 pytań dziennie. Jak już trochę podrośniemy, nasza ciekawość i chęć poznawania świata nieco maleje, ale i tak przeciętnie zadajemy około 100 pytań. Zdziwieni? Ja tak.

W języku polskim możemy zadać pytanie choćby zmieniając intonację zdania. W języku angielskim nie jest to już takie proste. Trzeba pamiętać o odpowiednim szyku, słowach pytających, a do tego każdy czas rządzi się określonymi zasadami. I jak to wszystko ogarnąć?W dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić grę wspierające naukę zadawania pytań w języku angielskim – towarzyską grę karcianą ASK! DON’T STRAY!.

Gra ASK! DON’T STRAY! jest odpowiednia właściwie na każdym etapie nauki języka angielskiego. Umożliwiają to między innymi dwustronne karty. Młodsze dzieci korzystają ze strony z rysunkiem postaci, gracze bardziej zaawansowani korzystają ze strony z tekstem. Celem gry jest skompletowanie kart z postaciami z jednej kategorii zawodowej. Przed rozpoczęciem rozgrywki losujemy lub wybieramy jedną z kategorii, w której będziemy zadawali pytania. Młodsze dzieci mogą zadawać pytania o wygląd, wiek lub narodowość postaci, starsi o codzienne aktywności, życiowe doświadczenia lub plany na przyszłość.

Ask! don't stray!

Kup teraz
Czytaj więcej...

Przykładowy dialog w trakcie rozgrywki

Does she/he cook?

Jeżeli gracz, do którego kierowane było pytanie na jednej (lub kilku) kartach ma postać, która potrafi gotować odpowiada:

Yes, she/he does. Ask more

Aby zdobyć upragnioną kartę do kolekcji gracz musi zadać dodatkowe pytanie, z użyciem jednego ze słów pytających, np.:’

WHEN does she/he cook? lub WHERE does she/he cook?

Po otrzymaniu odpowiedzi gracze wymieniają się kartami. Zapewniam was, że po zakończeniu partii, każdy gracz będzie potrafił zadać pytanie w odpowiednim czasie

Galeria

Inspiracje Regipio

 • gry angielskie

  Jak wykorzystać swoje zmysły do nauki słówek

  Wiele lat temu, kiedy dopiero zaczynałam swoją przygodę z językiem angielskim, trafiłam na niesamowitego nauczyciela. Przez dwa lata nauki w szkole średniej uczył mnie sympatyczny Amerykanin, Brian, który nie znał ani jednego słowa po polsku. 20 lat

  ...

  Czytaj więcej...
 • gry językowe

  Podręczny pomocnik do nauki języka angielskiego

  Z czym kojarzy się firma REGIPIO? Oczywiście z grami do nauki języka angielskiego. Nie każdy jednak wie, że mamy w ofercie również ANGIELSKI WACHLARZ – podręczny pomocnik do nauki języka angielskiego.

  Jeżeli szukaliście kiedykolwiek odpowiedniej pozycji,

  ...

  Czytaj więcej...
 • gry do nauki

  Jak zadawać pytania po angielsku bez stresu?

  Jak nauczyć się zadawać pytania po angielsku? Najłatwiej przez powtarzanie i ćwiczenie. A jak to zrobić z przyjemnością? Oczywiście grając w gry :). Czy zastanawialiście się kiedyś ile pytań zadajemy? W dzieciństwie jest to nawet 200 pytań dziennie.

  ...

  Czytaj więcej...
 • gry językowe angielski

  Nowe oblicze gier do nauki angielskich czasów

  Mam nadzieję, że w ferworze świątecznych przygotowań i rozliczeń końcowo rocznych (zarówno zawodowych jak i tych osobistych), nie umknął Wam fakt pojawienia się w naszym sklepie rozszerzonych wersji planszówek do nauki angielskich czasów. Dla

  ...

  Czytaj więcej...

Ta strona używa plików cookie