Chyba nie minę się zbytnio z prawdą, jeżeli stwierdzę, że każdy miał okazję chociaż raz w swoim życiu zagrać w kalambury. Sposobów i odmian gry jest całe mnóstwo. Nie ważne czy pokazujesz, rysujesz opisujesz czy unikasz zakazanych słów (tabu). Ważne, żeby Twoja drużyna jak najszybciej odgadła poszukiwane hasło.

Jeżeli lubisz kalambury i przy okazji zabawy chcesz pouczyć się języka angielskiego, to polecam gorąco grę Beat About the Bush. Dwieście dwustronnych kart z hasłami do odgadnięcia nie znudzi się zbyt szybko. A jeżeli już to nastąpi, to zawsze możesz przejść na wyższy poziom kreatywności i zignorować instrukcję. O co chodzi z tym ignorowaniem? Przeczytaj, wykorzystaj i wymyśl swój sposób, to naprawdę nic trudnego.

Karciane STORY CUBES

Na lekcjach języków obcych od jakiegoś czasu bardzo popularne stały się kości typu STORY CUBES. Kostki do gry z prostymi grafikami dają początek niezwykłym opowieściom, a przy okazji rozwijają umiejętność swobodnej wypowiedzi. Nie masz pod ręką takich kostek? Wylosuj 3 dowolne karty z gry Beat About the Bush i ułóż swoją opowieść. 

TEAM STORY

Kolejna zabawa opiera się na podobnym schemacie jak pierwsza propozycja. Znowu snujemy opowieść, ale tym razem zespołowo. Karty kładziemy na środku stołu tekstem do dołu. Pierwsza osoba bierze kartę z góry i zaczyna opowieść. Mówi jedno zdanie z wybranym z karty wyrazem. Kolejna osoba losuje kartę i dodaje swoje zdanie z wybranym słowem. Zdanie musi stanowić logiczna całość z wypowiedzią poprzednika, a opowiadanie powinno stanowić spójną całość.

10 pytań

Wylosuj dowolną kartę i sprawdź jakie słowo wylosowałeś. Nie pokazuj nikomu tej karty. Teraz ruch jest po stronie Twoich kolegów i koleżanek. Gracze kolejno zadają pytania dotyczące słowa na Twojej kacie. Mają do dyspozycji 10 pytań/10 punktów. Z każdym kolejnym pytaniem, które prowadzi do odgadnięcia hasła tracą jeden punkt. Jeśli uda się podać hasło po trzecim pytaniu gracz dostaje 7 punktów (10 – 3), jeśli po 6 pytaniu dostaje 4 punkty ( 10-4) itd.  Ty możesz odpowiedzieć wyłącznie TAK lub NIE.

Kto da więcej

Na początku rozgrywki ustalamy, z których słów korzystamy (słowa główne na niebieskim lub na żółtym tle). Każdy gracz losuje pięć kart. Wykorzystując słowa główne próbuje ułożyć poprawne angielskie zdanie. Im więcej wykorzystanych słów, tym więcej zdobytych punktów. Wykorzystane karty każdy gracz odkłada obok siebie. Na koniec rozgrywki podliczamy karty/punkty. Osoba, która zdobędzie najwięcej punktów wygrywa. Po każdym ułożeniu zdania gracz dobiera karty, tak, żeby zawsze mieć w ręku pięć kartoników. Gramy do wyczerpania puli kart lub ustaloną na początku ilość rund.

CHALLENGE

Do tej zabawy dodatkowo będziecie potrzebować kostkę do gry. Każdy gracz losuje kartę i rzuca kostką. Następnie wykonuje zadanie wyznaczone przez kostkę, a odnoszące się do słowa na karcie.1

1. Mime it.

2. 3 adjectives describing it.

3. Describe it.

4. Your story with it.                                                                    

5. How would you use it at the survival camp?

6. Why people may not like it. 

Literowanie

Każda osoba biorąca udział w zabawie losuje dowolną kartę i literujemy główne słowo. Jeżeli popełni błąd musi wykonać coś zabawnego: zrobić przysiad, przebiec dookoła swojego krzesła, zrobić straszną minę itp.

Solo

Ta propozycja jest przeznaczona dla osób, które chcą się pouczyć słówek, a nie mają w danym momencie z kim zagrać. Wybieramy

dowolną kartę, zasłaniamy hasło główne i mając do dyspozycji wyłącznie słowa pomocnicze, próbujemy odgadnąć o co chodzi.

Ta zabawa naprawdę wciąga!

Mam nadzieję, że już wiesz o co chodziło mi z ignorowaniem instrukcji.

Życzę udanej zabawy i nieograniczonej ilości pomysłów.

 

 

Beat about the bush

Kup teraz
Czytaj więcej...

O Beat about the bush

Kalambury po angielsku! Gra rozwijająca umiejętność mówienia w języku angielskim. Świetna gra do zastosowania do speakingu w formie rozgrzewki przed zajęciami. Karty podzielona są na dwa poziomy trudności: niebieskie – poziom podstawowy, żółte – poziom średniozaawansowany. Gracz losując jedną z kart opisuje zawarte na niej główne hasło tak, aby pozostali uczestnicy gry odgadli je w ciągu 2 minut. Utrudnieniem w opisaniu hasła są zakazane słowa, których gracz nie może użyć podczas swojej wypowiedzi.

Galeria

ul. Polankowa 11
05-120 Legionowo
Polska

© Language Learning Games | ESL Learning | REGIPIO 2022
Wykonanie: Solmedia.pl

Ta strona używa plików cookie