Zapraszamy do wspólnych powtórek materiału z kostkami REGIPIO. Porządne, merytoryczne i zabawne powtórki słownictwa, gramatyki oraz dialogów dla klas ósmych i trzecich gimnazjów. Gry uniwersalne, dla mniejszych i większych grup.

Przedstawiamy trzeci rodział z cyklu Let's Regipio: "FAMILY"

Materiały do pobrania poniżej:

 

PRZYGOTOWANIE

Wydrukuj i wytnij materiały do pobrania. Jeżeli masz możliwość zalaminowania ich przed wycięciem posłużą Ci na dłużej.

 

ZASADY GRY

Gra oparta na pomyśle popularnego teleturnieju „Familiada”

Na początku rozgrywki dzielimy grupę na dwie drużyny. Następnie rozdajemy pomiędzy graczami karteczki z identyfikatorem (KOLOR i NR) , które w późniejszym etapie będziemy losować przy użyciu wirtualnych kostek.

Osoba prowadząca (nauczyciel) otrzymuje kartę z odpowiedziami i punktacją. Będzie z niej korzystał w trakcie rozgrywki.

Karty z pytaniami tasujemy i kładziemy na środku stołu. Osoba prowadząca rzuca wirtualnymi kostkami używając przycisku: .

Wylosowana osoba wybiera kartę z zadaniem, podaje numer karty, układa pytanie i czyta je wszystkim graczom.

Drużyna gracza ustala jaka może być najpopularniejsza odpowiedź na zadane pytanie i mówi ją głośno. Następnie drużyna przeciwna udziela odpowiedzi na to samo pytanie. Odpowiedzi na pytanie nie mogą być takie same. Osoba prowadząca sprawdza odpowiedzi i podaje punktację zgodnie z listą, którą posiada.

Po podliczeniu punktów osoba, która układała pytanie wykonuje rzut wirtualną kostką wyznaczając w ten sposób kolejnego gracza.

UWAGA! Jeżeli chcemy uatrakcyjnić rozgrywkę, drużyny mogą wymyślić dla siebie specjalną nazwę lub przypisać sobie nazwisko np.: Adam’s Family.

ul. Polankowa 11
05-120 Legionowo
Polska

© Language Learning Games | ESL Learning | REGIPIO 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

Ta strona używa plików cookie