Zadzwoń do nas: 724-347-020
YouTube
LinkedIn
Facebook
Sklep
Szkoła Szkoła językowa
REGIPIO

Zapraszamy do wspólnych powtórek materiału z kostkami REGIPIO. Porządne, merytoryczne i zabawne powtórki słownictwa, gramatyki oraz dialogów dla klas ósmych i trzecich gimnazjów. Gry uniwersalne, dla mniejszych i większych grup.

Przedstawiamy trzeci rodział z cyklu Let's Regipio: "FAMILY"

Materiały do pobrania poniżej:

PRZYGOTOWANIE

Wydrukuj i wytnij materiały do pobrania. Jeżeli masz możliwość zalaminowania ich przed wycięciem posłużą Ci na dłużej.

ZASADY GRY

Gra oparta na pomyśle popularnego teleturnieju „Familiada”

Na początku rozgrywki dzielimy grupę na dwie drużyny. Następnie rozdajemy pomiędzy graczami karteczki z identyfikatorem (KOLOR i NR) , które w późniejszym etapie będziemy losować przy użyciu wirtualnych kostek.

Osoba prowadząca (nauczyciel) otrzymuje kartę z odpowiedziami i punktacją. Będzie z niej korzystał w trakcie rozgrywki.

Karty z pytaniami tasujemy i kładziemy na środku stołu. Osoba prowadząca rzuca wirtualnymi kostkami używając przycisku: .

Wylosowana osoba wybiera kartę z zadaniem, podaje numer karty, układa pytanie i czyta je wszystkim graczom.

Drużyna gracza ustala jaka może być najpopularniejsza odpowiedź na zadane pytanie i mówi ją głośno. Następnie drużyna przeciwna udziela odpowiedzi na to samo pytanie. Odpowiedzi na pytanie nie mogą być takie same. Osoba prowadząca sprawdza odpowiedzi i podaje punktację zgodnie z listą, którą posiada.

Po podliczeniu punktów osoba, która układała pytanie wykonuje rzut wirtualną kostką wyznaczając w ten sposób kolejnego gracza.

UWAGA! Jeżeli chcemy uatrakcyjnić rozgrywkę, drużyny mogą wymyślić dla siebie specjalną nazwę lub przypisać sobie nazwisko np.: Adam’s Family.

Let's Regipio - nauka z wirtuanymi kostkami REGIPIO

 • Let's Regipio - Travelling

  Czy Twoi uczniowie marzą by podróżować po świecie? Zagraj z nimi w emocjonującą grę by przećwiczyć słowa oraz wyrażenia, które powinien znać każdy turysta. Zbierając jak największą liczbę punktów podczas gry, uczymy się łatwo porozumiewać na

  ...

  Czytaj więcej...
 • Let's Regipio - School

  Przedstawiamy kolejny rozdział z cyklu Let's Regipio: "SCHOOL" Uczestnicy zabawy odliczają po kolei od 1 do 6 dzieląc się na grupy. wykonujemy rzut wirtualną kostką - wylosowany numer wskaże nam drużynę i następnie jedna osoba z drużyny bierze

  ...

  Czytaj więcej...
 • Let's Regipio - Family

  Przedstawiamy trzeci rozdział z cyklu Let's Regipio: "FAMILY" Gra oparta na pomyśle popularnego teleturnieju „Familiada”. Na początku rozgrywki dzielimy grupę na dwie drużyny. Następnie rozdajemy pomiędzy graczami karteczki z identyfikatorem - kolor

  ...

  Czytaj więcej...

Ta strona używa plików cookie