Zadzwoń do nas: 724-347-020
YouTube
LinkedIn
Facebook
Sklep
Szkoła Szkoła językowa
REGIPIO

Zapraszamy do wspólnych powtórek materiału z kostkami REGIPIO. Porządne, merytoryczne i zabawne powtórki słownictwa, gramatyki oraz dialogów dla klas ósmych i trzecich gimnazjów. Gry uniwersalne, dla mniejszych i większych grup.

Zaczynamy od rozdziału pierwszego "PEOPLE"

Materiały do pobrania poniżej:

PRZYGOTOWANIE

Wydrukuj i wytnij materiały do pobrania. Jeżeli masz możliwość zalaminowania ich przed wycięciem posłużą Ci na dłużej.

ZASADY GRY

Kolorowe kwadraty z numerkami oraz paski z wymieszanymi cechami charakteru i ich definicjami rozdajemy uczniom. Każdy z uczniów dostaje taką samą liczbę wymieszanych pasków. Wszystkie paski powinny być rozdane. Jeżeli liczba uczniów uniemożliwia równe rozdanie materiałów możemy przed rozgrywką odłożyć kilka pasków wraz z definicjami lub stworzyć dodatkowe słowa wraz z definicjami i dodać je do puli. Uczniowie po kolei rzucają wirtualnymi kostkami używając przycisku: . Po wskazaniu przez kostki koloru oraz numeru, uczeń, który ma kwadrat odpowiadający wynikowi bierze losowo pierwszy pasek ze swojej puli i czyta na głos cechę charakteru albo definicję.

PRZYKŁAD 1:
Wybrany przez ucznia pasek to: "PATIENT" - pozostali gracze szukają wśród swoich pasków definicji tego słowa - jeśli ktoś ma taką definicje, musi krzyknąć: GOT IT! oraz przecztać ją na głos.
A) Jeśli definicja nie pasuje do słowa, obaj gracze zatrzymują karty.
B) Jeśli definicja pasuje do słowa, obaj gracze pozbywają się dobranych w parę pasków.

PRZYKŁAD 2:
Wybrany przez ucznia pasek to: "DON’T LIKE WAITING" - pozostali gracze szukają wśród swoich pasków cechy charakteru odpowiadającej przeczytanej definicji. Jeśli ktoś znajdzie tę cechę, musi krzyknąć: GOT IT! i przeczytać ją na głos.
A) Jeśli cecha nie pasuje do definicji, obaj gracze zatrzymują karty.
B) Jeśli cecha pasuje do definicji, obaj gracze pozbywają się dobranych w parę pasków.

Gra kończy się w momencie pozbycia się wszystkich pasków z tekstami lub gdy czas, który przeznaczyliśmy na rozgrywkę dobiegnie końca.

Let's Regipio - nauka z wirtuanymi kostkami REGIPIO

 • Let's Regipio - Travelling

  Czy Twoi uczniowie marzą by podróżować po świecie? Zagraj z nimi w emocjonującą grę by przećwiczyć słowa oraz wyrażenia, które powinien znać każdy turysta. Zbierając jak największą liczbę punktów podczas gry, uczymy się łatwo porozumiewać na

  ...

  Czytaj więcej...
 • Let's Regipio - School

  Przedstawiamy kolejny rozdział z cyklu Let's Regipio: "SCHOOL" Uczestnicy zabawy odliczają po kolei od 1 do 6 dzieląc się na grupy. wykonujemy rzut wirtualną kostką - wylosowany numer wskaże nam drużynę i następnie jedna osoba z drużyny bierze

  ...

  Czytaj więcej...
 • Let's Regipio - Family

  Przedstawiamy trzeci rozdział z cyklu Let's Regipio: "FAMILY" Gra oparta na pomyśle popularnego teleturnieju „Familiada”. Na początku rozgrywki dzielimy grupę na dwie drużyny. Następnie rozdajemy pomiędzy graczami karteczki z identyfikatorem - kolor

  ...

  Czytaj więcej...

Ta strona używa plików cookie