Zadzwoń do nas: 724-347-020
YouTube
LinkedIn
Facebook
Sklep
Szkoła Szkoła językowa
REGIPIO

Zapraszamy do wspólnych powtórek materiału z kostkami REGIPIO. Porządne, merytoryczne i zabawne powtórki słownictwa, gramatyki oraz dialogów dla klas ósmych i trzecich gimnazjów. Gry uniwersalne, dla mniejszych i większych grup.

Przedstawiamy kolejny rozdział z cyklu Let's Regipio: "SCHOOL"

Materiały do pobrania poniżej:

PRZYGOTOWANIE

Wydrukuj i wytnij materiały do pobrania. Jeżeli masz możliwość zalaminowania ich przed wycięciem posłużą Ci na dłużej.

 

ZASADY GRY

Uczestnicy zabawy odliczają po kolei od 1 do 6. Uczniowie z tymi samymi numerami siadają razem dzieląc się w ten sposób na 6 grup.

Karty z frazami kładziemy w stosie pomiędzy uczniami lub wrzucamy do pojemnika, z którego będziemy losować zadania.

Wykonujemy rzut wirtualnymi kostkami używając przycisku: . Wylosowany numer wskaże nam drużynę, która będzie wykonywać zadanie. Wylosowany kolor ustali czas w języku angielskim, w którym będziemy układać pytanie z wylosowaną frazą.

 • pomarańczowy – Present Simple
 • czerwony – Present Cotinuous
 • niebieski – Past Simple
 • zielony – Past Continuous
 • żółty – Present Perfect
 • fioletowy – Future Simple

Po wykonaniu rzutu kostką jedna osoba z drużyny bierze kartę z frazą i układa pytanie we wskazanym czasie.

Przykład:

Wylosowana cyfra 4 w kolorze pomarańczowym. Jeden z graczy z grupy 4 układa pytanie w czasie Present Simple wykorzystując w wypowiedzi zwrot z wylosowanego kartonika.

Pytanie kierowane jest do dowolnej drużyny. Każde poprawne pytanie to dwa punkty, a każda poprawna odpowiedź to jeden punkt. Należy pamiętać, żeby osoby zadające pytania i odpowiadające zmieniały się. Jeżeli zadamy już pytanie i uzyskamy odpowiedź wykonujemy kolejny rzut kostką.

Gra kończy się w momencie wyczerpania wszystkich kart z frazami. Wygrywa drużyna, która uzyska największą liczbę punktów.

Możemy również grać do momentu,  gdy jedna z drużyn uzyska ustaloną wcześniej liczbę punktów (np.: 10pkt).

Let's Regipio - nauka z wirtuanymi kostkami REGIPIO

 • Let's Regipio - Travelling

  Czy Twoi uczniowie marzą by podróżować po świecie? Zagraj z nimi w emocjonującą grę by przećwiczyć słowa oraz wyrażenia, które powinien znać każdy turysta. Zbierając jak największą liczbę punktów podczas gry, uczymy się łatwo porozumiewać na

  ...

  Czytaj więcej...
 • Let's Regipio - School

  Przedstawiamy kolejny rozdział z cyklu Let's Regipio: "SCHOOL" Uczestnicy zabawy odliczają po kolei od 1 do 6 dzieląc się na grupy. wykonujemy rzut wirtualną kostką - wylosowany numer wskaże nam drużynę i następnie jedna osoba z drużyny bierze

  ...

  Czytaj więcej...
 • Let's Regipio - Family

  Przedstawiamy trzeci rozdział z cyklu Let's Regipio: "FAMILY" Gra oparta na pomyśle popularnego teleturnieju „Familiada”. Na początku rozgrywki dzielimy grupę na dwie drużyny. Następnie rozdajemy pomiędzy graczami karteczki z identyfikatorem - kolor

  ...

  Czytaj więcej...

Ta strona używa plików cookie