memorace nature

Poziom: A1

Wiek: 4+

Liczba graczy: 1-3

ZAWARTOŚĆ: 72 kartoniki, instrukcja z listą słów i polskim tłumaczeniem, propozycje dodatkowych zabaw.

Grając w grę MemoRace NATURE zapamiętasz błyskawicznie słowa opisujące otaczającą Cię przyrodę oraz zjawiska pogodowe. Po prostu rozłóż kartoniki na stołu rewersem do góry i szukaj par tych samych kartoników. Sprawdź swoją pamięć rywalizując i ucząc jednocześnie. Będziesz mile zaskoczony/a jak szybko zapamiętasz wszystkie wyrazy.  To niezwykle skuteczna forma nauki słówek.

Baw się i ucz po angielsku!

W opakowaniu NATURE znajdziesz 36 angielskich słówek :

beach, cloudy, cold, dry, field, flood, flower, foggy, forest, grass, hill, hot, lake, landscape, leaves, moon, mountains, ocean, orchard, path, plant, pond, rainy, river, road, sea, sky, snowy, stars, stormy, sunny, sunrise, sunset, tree, waterfall, windy,

W instrukcji znajdziesz więcej propozycji zabaw, a poniżej kolejna z nich:

Kup MemoRace i zastań Prezenterem Pogody!

Zasady gry tylko na stronie REGIPIO:

Na początku zabawy wykładamy kartoniki z gry MemoRace Nature na stół rewersem do góry. Każdy gracz losuje siedem kartoników. Jeżeli jakieś słowo zostanie dwukrotnie wylosowane przez tego samego gracza, konieczna jest wymiana zdublowanego kartonika. Następnie każdy gracz wciela się w prezentera pogody. Wykorzystując słowa z wylosowanych kartoników opisuje pogodę na dzień następny.

Wygrywa gracz, którego wypowiedź będzie najciekawsza.

Połączenie percepcji wzrokowej i mowy daje spektakularny efekt zapamiętywania i utrwalania angielskich słówek – a to wszystko w trakcie zabawy!

https://regipio.com/inspiracje-regipio/memorace-mix-tytulow

! Gra całkowicie przygotowana w języku angielskim. Nie zawiera tłumaczeń na język polski. 

"Świetnie sprawdza się zarówno przy wprowadzaniu nowego słownictwa czy poszerzaniu zasobu słów z danego tematu, jak i przy powtórce materiału. Sama gra „Memo” jest przez dzieci bardzo lubiana, dostarcza dużo emocji i jest świetną formą nauki przez zabawę, zwłaszcza wśród uczniów szkoły podstawowej. Jednak i z uczniami gimnazjum można karty do tradycyjnej gry w „Memory” wykorzystać np.: do gry w Kalambury. Dla każdej grupy ze względu na stopnień zaawansowania czy wiek, można wybrać zakres słownictwa o odpowiednim stopniu trudności- i niekoniecznie wykorzystuje się wszystkie słowa występujące w grze."

SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA & GIMNAZJUM SPOŁECZNE

IM. J. KORCZAKA W WEJHEROWIE

"Często jest tak, że najprostsze rozwiązania są najlepsze: klasyczne gry memory zawsze się sprawdzają – zwłaszcza w pracy z najmłodszymi uczniami. To świetna zabawa, angażująca dzieciaki, wzbudzająca wiele emocji. Nawet nie zauważają, kiedy uczą się nowych słów. Dodatkowo, całość jest wykonana w sposób estetyczny i trwały, co jest zasadniczą zaletą w przypadku używania ich przez wiele dziecięcych rączek."

JOANNA STANEK

ul. Polankowa 11
05-120 Legionowo
Polska

© Language Learning Games | ESL Learning | REGIPIO 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

Ta strona używa plików cookie