Zadzwoń do nas: 724-347-020
YouTube
Instagram
Facebook
Twitter
LInkedIn
Sklep
Szkoła Szkoła językowa
REGIPIO

Mam nadzieję, że w ferworze świątecznych przygotowań i rozliczeń końcowo rocznych (zarówno zawodowych jak i tych osobistych), nie umknął Wam fakt pojawienia się w naszym sklepie rozszerzonych wersji planszówek do nauki angielskich czasów. Dla wszystkich, którzy są ciekawi nowych gier, kilka słów na temat.

Jakieś różnice?  Owszem. Zmiany wyłącznie na lepsze.

TIME MACHINE

Postaraliśmy się o wspólny mianownik dla wszystkich gier.  Wspólna nazwa – TIME MACHINE – nie pozostawia wiele do wyjaśniania. Po prostu podróżujemy w czasie. Tak właściwie nie tyle podróżujemy, co odkrywamy angielskie czasy, ale przecież każda podróż, to nowe odkrycia :).

Karty CHALLENGE

gry językowe angielski

Oprócz znanej już gry planszowej, dzięki której możemy podczas przyjemnej rywalizacji poćwiczyć angielskie czasy (krótkie przypomnienie wersji podstawowej gry : poruszamy się po planszy zgodnie z kierunkiem gry. Po zatrzymaniu się na polu gry decydujemy, w jakim czasie zbudujemy zdanie. Pomagają nam w tym słowa charakterystyczne dla danego czasu, wydrukowane na planszy kolorową czcionką. Żeby nie było tak łatwo, w zależności od koloru tego słowa, układamy zdanie twierdzące, przeczenie lub pytanie), w pudełkach pojawiły się karty CHALLENGE. Kart CHALLENGE używamy wtedy, gdy nie uda nam się określić prawidłowo czasu, w którym powinniśmy ułożyć zdanie. O tym jaki rodzaj wyzwania nas czeka decyduje rzut kostką (nieparzysta liczba oczek na kostce – odpowiedź na pytanie quizowe, parzysta zadanie specjalne). Każda gra ma inny zestaw zadań.

Tytułowe 2w1

A teraz to co jest najlepsze w reedycji czasówek. Jak wspomniałam wcześniej, nowością w grach są kary CHALLENGE. Tytułowe 2w1 oznacza, że kart możemy używać niezależnie od gry planszowej. Mamy więc dwie gry w jednym pudełku. Jeżeli chcemy zabrać angielską grę na wycieczkę, w podróż czy na wspólne spotkanie z przyjaciółmi, wystarczy tylko włożyć karty w kopertę lub spiąć gumką, włożyć do torebki, plecaka lub po prostu kieszeni i cieszyć się zabawą językiem angielskim w każdym miejscu i czasie.

Informacja dla wszystkich, którzy mają już gry do nauki angielskich czasów i chcieliby uzupełnić swoje zasoby kartami CHALLENGE.

Już wkrótce wszystkie komplety kart będą dostępne w naszej ofercie. Śledźcie nas na FB i Instagramie :).

Inspiracje Regipio

 • gry do nauki

  Jak powtarzać nowe słówka

   

  Nauka języka angielskiego w edukacji przedszkolnej jest bardzo wymagającym zadaniem.

  Dzieci w wieku od 3 do 6 lat są specyficzną grupą odbiorców. Wprowadzanie nowego słownictwa, jak i powtarzanie tego już poznanego nie może zawsze odbywać się w ten sam

  ...

  Czytaj więcej...
 • gry do nauki

  4 SPOSOBY NA LET'S EAT IN ENGLISH

  Czy pamiętacie jeszcze proponowane przeze mnie  8 sposobów na grę ANIMALS?

  https://regipio.com/en/regipio-inspirations/8-ways-to-play-the-memory-game-animals

  Kilka słów o samej grze. Opakowanie jest bardzo pojemne zawiera bowiem ponad 270 elementów, które możemy wykorzystywać w różnoraki sposób. Dołączona do

  ...

  Czytaj więcej...
 • gry do nauki

  8 SPOSOBÓW NA MEMORY GAME ANIMALS

  Czy zastanawialiście się kiedyś jak wiele możliwości kryją w sobie gry planszowe i czy zawsze trzeba ściśle trzymać się dołączonej instrukcji? Otóż z moich obserwacji wynika, że instrukcja to nie wszystko. Dziś chciałabym pokazać jak możemy

  ...

  Czytaj więcej...

Ta strona używa plików cookie