Zadzwoń do nas: 724-347-020
YouTube
Instagram
Facebook
Twitter
LInkedIn
Sklep
Szkoła Szkoła językowa
REGIPIO

Mam nadzieję, że w ferworze świątecznych przygotowań i rozliczeń końcowo rocznych (zarówno zawodowych jak i tych osobistych), nie umknął Wam fakt pojawienia się w naszym sklepie rozszerzonych wersji planszówek do nauki angielskich czasów. Dla wszystkich, którzy są ciekawi nowych gier, kilka słów na temat.

Jakieś różnice?  Owszem. Zmiany wyłącznie na lepsze.

TIME MACHINE

Postaraliśmy się o wspólny mianownik dla wszystkich gier.  Wspólna nazwa – TIME MACHINE – nie pozostawia wiele do wyjaśniania. Po prostu podróżujemy w czasie. Tak właściwie nie tyle podróżujemy, co odkrywamy angielskie czasy, ale przecież każda podróż, to nowe odkrycia :).

Karty CHALLENGE

gry językowe angielski

Oprócz znanej już gry planszowej, dzięki której możemy podczas przyjemnej rywalizacji poćwiczyć angielskie czasy (krótkie przypomnienie wersji podstawowej gry : poruszamy się po planszy zgodnie z kierunkiem gry. Po zatrzymaniu się na polu gry decydujemy, w jakim czasie zbudujemy zdanie. Pomagają nam w tym słowa charakterystyczne dla danego czasu, wydrukowane na planszy kolorową czcionką. Żeby nie było tak łatwo, w zależności od koloru tego słowa, układamy zdanie twierdzące, przeczenie lub pytanie), w pudełkach pojawiły się karty CHALLENGE. Kart CHALLENGE używamy wtedy, gdy nie uda nam się określić prawidłowo czasu, w którym powinniśmy ułożyć zdanie. O tym jaki rodzaj wyzwania nas czeka decyduje rzut kostką (nieparzysta liczba oczek na kostce – odpowiedź na pytanie quizowe, parzysta zadanie specjalne). Każda gra ma inny zestaw zadań.

Tytułowe 2w1

A teraz to co jest najlepsze w reedycji czasówek. Jak wspomniałam wcześniej, nowością w grach są kary CHALLENGE. Tytułowe 2w1 oznacza, że kart możemy używać niezależnie od gry planszowej. Mamy więc dwie gry w jednym pudełku. Jeżeli chcemy zabrać angielską grę na wycieczkę, w podróż czy na wspólne spotkanie z przyjaciółmi, wystarczy tylko włożyć karty w kopertę lub spiąć gumką, włożyć do torebki, plecaka lub po prostu kieszeni i cieszyć się zabawą językiem angielskim w każdym miejscu i czasie.

Informacja dla wszystkich, którzy mają już gry do nauki angielskich czasów i chcieliby uzupełnić swoje zasoby kartami CHALLENGE.

Już wkrótce wszystkie komplety kart będą dostępne w naszej ofercie. Śledźcie nas na FB i Instagramie :).

Inspiracje Regipio

 • Lekcje w rzeczywistości on-line. Wyzwanie czy przygoda?

  „Potrzeba jest matką wynalazków” - powiedział traper zawiązując buta dżdżownicą. Swego czasu był to ulubiony żart mojego taty. Czasem, w najmniej odpowiednich momentach przypomina mi się i nieodmiennie wywołuje uśmiech. W ostatnich dniach

  ...

  Czytaj więcej...
 • KALAMBURY I NIE TYLKO CZYLI JAK KREATYWNIE IGNOROWAĆ INSTRUKCJĘ

  Chyba nie minę się zbytnio z prawdą, jeżeli stwierdzę, że każdy miał okazję chociaż raz w swoim życiu zagrać w kalambury. Sposobów i odmian gry jest całe mnóstwo. Nie ważne czy pokazujesz, rysujesz opisujesz czy unikasz zakazanych słów (tabu).

  ...

  Czytaj więcej...
 • Irregular Verbs puzzle

  Z tradycyjnymi puzzlami jest taki kłopot, że jak już się je raz ułoży, to właściwie na tym zabawa się kończy. Jednak Irregular Verbs Puzzle by REGIPIO, to zupełnie inna bajka. Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

  Puzzle Irregular Verbs to niezwykła

  ...

  Czytaj więcej...

Ta strona używa plików cookie