Present Simple/Present Continuous–  gra pomocna podczas porównania czasów jak również podczas powtórki. Ciekawy sposób na wychwycenie różnic między czasami, kontekstu użycia jak również umiejętności formowania wypowiedzi. W łatwy sposób poruszamy się po planszy i układamy pytania, przeczenia i zdania twierdzące. Po prostu inna lekcja gramatyki w lepszej praktycznej formie.

Present Perfect/Past Simple-kolejna gra ułatwiająca powtórkę i wytłumaczenie różnic między czasami przeszłymi.Wspaniały sposób na użycie słów kluczowych i ułożenie pytań, przeczeń i zdań twierdzących.

Gra sprawdza znajomość poprawnego wykorzystania różnych form czasowników.

Future Simple/Present Continuous– gra pomaga rozróżnić czasy przyszłe. Dobra planszówka , ćwiczymy układanie zdań ze słowami kluczowymi plus podanymi czasownikami.  Pomaga rozbudować dłuższe wypowiedzi.

Mix of English Tenses– Dobra gra podsumowująca znajomość 5 czasów. Czasy teraźniejsze, przyszłe i przeszłe. Zasady podobne jak przy poprzednich grach z czasami. Można w łatwy sposób zgadywać z uczniami jaki to czas na podstawie słów kluczowych.

Beat About the Bush-  Wspaniale rozwija umiejętności mówienia i dobierania słów. Można grę modyfikować zgodnie z własnymi upodobaniami. Uczniowie chętnie w nią grali. Wielkie emocje i współzawodnictwo jak również przyswajanie nowych słówek.

Gra Memory (Town, House, Animals, Clothes, Nature)- Świetnie sprawdza się zarówno przy wprowadzaniu nowego słownictwa czy poszerzaniu zasobu słów z danego tematu, jak i przy powtórce materiału.

Sama gra „Memo” jest przez dzieci bardzo lubiana, dostarcza dużo emocji i jest świetną formą nauki przez zabawę, zwłaszcza wśród uczniów szkoły podstawowej.

Jednak i z uczniami gimnazjum można karty do tradycyjnej gry w „Memory” wykorzystać np.: do gry w Kalambury.

Dla każdej grupy ze względu na stopnień zaawansowania czy wiek, można wybrać zakres słownictwa o odpowiednim stopniu trudności- i niekoniecznie wykorzystuje się wszystkie słowa występujące w grze.

What Will Happen if/ What Would Happen If –Gry bardzo kreatywne, stanowią nie lada wyzwanie dla naszych uczniów. W mniejszych grupach bardzo chętnie wybierane. Są idealnym sposobem na rozwijanie praktycznych umiejętności stosowania trybów warunkowych. Stanowią dobry wstęp do dalszej dyskusji i mini dialogów.

Let’s eat in English – Ulubiona gra dla oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3. stanowi idealny sposób na podsumowanie słownictwa związanego z jedzeniem, ale i wartościowy materiał do zabawy językowej w restauracje. Dzieci reagują bardzo emocjonalnie w czasie zabawy. Jedyny mankament gry to brak większej ilości talerzy, co generuje napięcia. Życzylibyśmy sobie analogicznej gry „Supermarket” z żetonami, plastikowymi koszykami itd.

Irregular verbs puzzle- Wykorzystujemy tę grę w klasach 4-6  jako materiał powtórkowy przed testami z czasowników nieregularnych. Uczniowie podzieleni na drużyny wykonują zadania na czas. Bardzo lubią i cenią sobie tego rodzaju powtórki. Ciekawym dodatkowym elementem byłby puzzle z polskim tłumaczeniem.

Podróżuj z angielskim- To gra, którą używamy w klasach 5-6 oraz 1-3 gimnazjum w małych grupach. Sprawdza się doskonale. Również w projekcie podróże, odczytywanie ciekawostek o Londynie stanowi dla uczniów urozmaicenie. Uczniowie chętniej korzystają z angielskich pytań niż z polskich. Bardzo dobra jakość wykonania elementów gry- plansza, pionki, kostka.

ul. Polankowa 11
05-120 Legionowo
Polska

© Language Learning Games | ESL Learning | REGIPIO 2022
Wykonanie: Solmedia.pl

Ta strona używa plików cookie