Angielski niezbędnik wakacyjny

Buszując w Internecie natknęłam się na artykuł, w którym autorka przedstawiła swój niezbędnik wakacyjny. Znalazły się tam okulary przeciwsłoneczne, japonki, torba plażowa, krem do opalania, mapy, kosmetyki w wersji mini oraz „coś” na głowę.

A co zrobić, jeżeli na wakacje wybieramy się z dzieckiem lub nastolatkiem i do tego złożyliśmy sobie solenną obietnicę, że tym razem nie przeleżymy całego urlopu na plaży, ale trochę podszlifujemy swój angielski. Proponuję mój osobisty Angielski Niezbędnik Wakacyjny.

DZIECKO na WAKACJACH

KRESKÓWKI W ORYGINALNEJ WERSJI JĘZYKOWEJ

Znając gusta swoich pociech z łatwością znajdziemy w Internecie ulubione bajki w anglojęzycznej wersji językowej. Bajki dla najmłodszych opierają się głównie na przekazie wizualnym, dialogi zazwyczaj są proste i czytelne. Zdziwicie się, jak dużo słówek dziecko jest w stanie poznać „przy okazji”.

ZAGRAJMY W ANGIELSKI

„Zagrajmy w Angielski” to wyjątkowa książka, która podpowiada jak podczas codziennych zajęć przemycić dziecku nieco angielskiego. To fantastyczna możliwość spędzenia czasu z dzieckiem i czas na budowanie relacji rodzinnych. Każdy rozdział to nowa zabawa umożliwiająca naukę oraz gra wprowadzająca element rywalizacji. Wewnętrzne, grubsze strony książki, to ponad 100 elementów do wycięcia i wykorzystania podczas gier i zabaw. Znajdziemy tu karty, maski, żetony umożliwiające punktację i wiele innych elementów, które można w sposób kreatyny wykorzystać również podczas innych aktywności.

https://sklep.regipio.com/pl/strona-glowna/zagrajmy-w-angielski-ksiazka-513
zagrajmy w angielski

MEMORACE TRAVEL (gra typu memory game)

Przede wszystkim gra zajmuje bardzo mało miejsca. Nieduże pudełko, które zmieści się w prawie każdej damskiej torebce lub dziecięcym plecaczku. Dzięki niej mamy okazję poznać lub przypomnieć sobie 36 słówek kojarzących się z podróżowaniem. Świetna alternatywa na zabicie czasu, jeżeli pogoda spłata nam figla.

https://sklep.regipio.com/pl/strona-glowna/memorace-travel-255
memorace travel

NASTOLATEK na WAKACJACH

GRA BEAT ABOUT THE BUSH

W opakowaniu z grą znajdziemy 200 dwustronnych kart z hasłami w języku angielskim. Trzeba opisywać je w taki sposób, żeby inni gracze odgadli ich znaczenie. Świetnie sprawdza się w podróży. Ja przetestowałam zawody drużynowe „tylne siedzenie” vs „kierowca i pasażer z przodu”. Ponieważ dość swobodnie potraktowaliśmy liczenie zdobytych punktów, do tej pory nie wiemy kto wygrał. Kartami możemy również bawić się w pojedynkę. Jeżeli zasłonimy hasło przewodnie i przeczytamy trzy słowa kojarzące się z hasłem, możemy na ich podstawie spróbować zgadnąć „co to jest?”. Rewelacyjny sposób na powtórzenie słownictwa!

https://sklep.regipio.com/pl/gry-rozwijajace-mowe/beat-about-the-bush-8

SPECJALNA SKŁADANKA MUZYCZNA

Jeżeli lubicie śpiewać w samochodzie, to ta propozycja na pewno wam się spodoba. Wymaga wcześniejszego przygotowania, ale można z niej korzystać wielokrotnie. Przygotujcie składankę swoich ulubionych utworów muzycznych i dodatkowo wydrukujcie oryginalne teksty piosenek. Poznane w ten sposób słówka i zwroty pozostają w pamięci na długo.

QUIZ & ACT

Seria Quiz&Act to ciekawe informacje o trzech krajach anglojęzycznych: Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii. Proste zasady i wciągająca rozgrywka to podstawa dobrej zabawy. Dodatkowy smaczek grze dodaje jeszcze fakt, że prawidłowe odpowiadanie na pytania nie wystarczy żeby wygrać, trzeba jeszcze zaangażować się w zabawne zadania aktorskie, które są dodatkowo punktowane.

TRAVEL with ENGLISH

Świetna gra familijna, dzięki której można przyjemnie spędzić czas i podszlifować angielski. Do tego plansza przedstawia autentyczną mapę Londynu, a przecież bez mapy w wakacje ani rusz. W trakcie rozgrywki nie tylko musimy wykazać się myśleniem strategicznym, ale również uczymy się zwrotów pomocnych podczas naturalnych rozmów, które prowadzimy na wakacjach zwiedzając.

https://sklep.regipio.com/pl/gry/travel-with-english-63
travel with english

ANGIELSKI WACHLARZ

A na koniec coś, czego nie może zabraknąć w żadnym bagażu podręcznym – angielski w pigułce, czyli Angielski Wachlarz. Produkt typu „3w1”. Zapytacie, dlaczego „3w1”, skoro wachlarz ma tylko dwie strony? Po pierwsze gramatyka, po drugie mini rozmówki polsko-angielskie i wreszcie po trzecie, jak jest za gorąco rewelacyjnie sprawdza się jako wachlarz. J

https://sklep.regipio.com/pl/pomoce-edukacyjne/angielski-wachlarz-6

Życzę udanych wakacji z ANGIELSKIM

Anka TEAM REGIPIO

Bestsellers

Most popular games